www.mazepa.fora.pl

Nauka, kultura i rozrywka

Forum www.mazepa.fora.pl Strona Główna -> Bieżące wydarzenia -> Linia tramwajowa na Morenę w Gdańsku
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Linia tramwajowa na Morenę w Gdańsku
PostWysłany: Pon 12:23, 19 Sie 2013
tomaszek1958
Zastępca Admina
Zastępca Admina

 
Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 7027
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Płeć: Mężczyzna

W 2015 roku będzie linia tramwajowa na Morenę w GdańskuW 2015 roku po­win­na się za­koń­czyć bu­do­wa nowej linii tram­wa­jo­wej na osie­dle Mo­re­na w Gdań­sku. Bu­do­wa może roz­po­cząć się je­sie­nią bie­żą­ce­go roku; pod ko­niec sierp­nia koń­czy się prze­targ na wy­ło­nie­nie wy­ko­naw­cy.W 2015 roku powinna się zakończyć budowa nowej linii tramwajowej na osiedle Morena w Gdańsku W 2015 roku powinna się zakończyć budowa nowej linii tramwajowej na osiedle Morena w Gdańsku

Sta­ni­sław Pi­li­czew­ski z Wy­dzia­łu Pro­gra­mów Roz­wo­jo­wych Urzę­du Mia­sta w Gdań­sku po­in­for­mo­wał, że linia tram­wa­jo­wa o dłu­go­ści 3,6 km po­łą­czy dziel­ni­ce Sie­dl­ce i Piec­ki Mi­go­wo. Na tra­sie pla­no­wa­nych jest sześć przy­stan­ków. Linia prze­bie­gać bę­dzie uli­ca­mi No­wo­li­pie i Ra­ko­cze­go na Mo­re­nie. Koń­co­wy przy­sta­nek bę­dzie się znaj­do­wał w są­siedz­twie przy­stan­ku Po­mor­skiej Kolei Me­tro­po­li­tal­nej. Bę­dzie to węzeł in­te­gra­cyj­ny "Brę­to­wo", na któ­rym moż­li­wa bę­dzie prze­siad­ka z tram­wa­ju do po­cią­gu.

Po­in­for­mo­wał, że 27 sierp­nia mają być otwar­te ofer­ty na bu­do­wę linii tram­wa­jo­wej. - Prak­tycz­nie bu­do­wa mo­gła­by się roz­po­cząć je­sie­nią 2013 roku, a in­we­sty­cję chce­my za­koń­czyć do kwiet­nia 2015 roku, czyli do pla­no­wa­ne­go ter­mi­nu za­koń­cze­nia bu­do­wy Po­mor­skiej Kolei Me­tro­po­li­tal­nej - wy­ja­śnił.

Dodał, że w ra­mach in­we­sty­cji, jako drugi etap, roz­wa­ża­na jest bu­do­wa krót­kiej, 840-me­tro­wej linii tram­wa­jo­wej wzdłuż ulicy Bu­loń­skiej.

W ra­mach in­we­sty­cji na ulicy Ra­ko­cze­go pla­no­wa­na jest bu­do­wa pierw­szych w Gdań­sku pasów au­to­bu­so­wo-tram­wa­jo­wych, które umoż­li­wią po­ru­sza­nie się au­to­bu­sów po to­ro­wi­sku. Pro­jekt za­kła­da po­wsta­nie wspól­nych przy­stan­ków dla au­to­bu­sów i tram­wa­jów.

Bu­do­wa nowej linii ma kosz­to­wać ok. 210 mln zło­tych. In­we­sty­cja jest czę­ścią Gdań­skie­go Pro­jek­tu Ko­mu­ni­ka­cji Miej­skiej III B, sza­co­wa­ne­go na ponad 261 mln zł. Za tę kwotę jest prze­wi­dzia­ny zakup pię­ciu tram­wa­jów oraz wy­ko­na­nie prze­bu­do­wy to­ro­wi­ska wzdłuż ul. Jana z Kolna w Gdań­sku. Unij­ne do­fi­nan­so­wa­nie ma sta­no­wić ok. 60 pro­cent kosz­tów kwa­li­fi­ko­wa­nych in­we­sty­cji.Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 11:55, 05 Lis 2013
Gość

 

W końcu ktoś pomyślał o Morenie.
PostWysłany: Pią 23:54, 10 Sty 2014
tomaszek1958
Zastępca Admina
Zastępca Admina

 
Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 7027
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Płeć: Mężczyzna

Prace już są w toku.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 16:25, 20 Paź 2016
lotka
Gość

 

Już gotowa i działa wspaniale Very Happy
Linia tramwajowa na Morenę w Gdańsku
Forum www.mazepa.fora.pl Strona Główna -> Bieżące wydarzenia
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin