www.mazepa.fora.pl

Nauka, kultura i rozrywka

Forum www.mazepa.fora.pl Strona Główna -> Bieżące wydarzenia -> Mroźny poranek w całej Polsce. W Białowieży padł rekord
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Mroźny poranek w całej Polsce. W Białowieży padł rekord
PostWysłany: Pią 11:23, 24 Sty 2014
tomaszek1958
Zastępca Admina
Zastępca Admina

 
Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 7028
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Płeć: Mężczyzna

Mroźny poranek w całej Polsce. W Białowieży padł rekord

Ta­kie­go mrozu tej zimy jesz­cze nie było. Minus 29 stop­ni - tyle po­ka­za­ły ter­mo­me­try przy grun­cie w Bia­ło­wie­ży. - Było to naj­zim­niej­sze miej­sce w Pol­sce - in­for­mu­je Bar­ba­ra Ja­ku­bow­ska z biura pro­gnoz w Bia­łym­sto­ku.
Na ulicach niektórych miast stanęły już koksowniki Na ulicach niektórych miast stanęły już koksownikiFoto: Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta

Tem­pe­ra­tu­ra mi­ni­mal­na tej nocy w Bia­ło­wie­ży wy­nio­sła minus 24,2 stop­nia, a przy grun­cie za­no­to­wa­no minus 29 stop­ni. Ko­lej­nym, tylko nie­znacz­nie cie­plej­szym mia­stem był Bia­ły­stok, gdzie mi­ni­mal­na tem­pe­ra­tu­ra wy­nio­sła minus 22,7 stop­nia, a przy grun­cie minus 28.

Na trze­cim miej­scu ran­kin­gu zimna jest Za­mość z tem­pe­ra­tu­rą 22,1 stop­nia. Na­stęp­nie - Su­wał­ki i minus 20,6 stop­nia, a przy grun­cie minus 26 stop­ni.

Na­stęp­na noc w Pod­la­skiem we­dług syn­op­ty­ków bę­dzie tylko nie­znacz­nie cie­plej­sza. Od­czu­wal­ny wzrost tem­pe­ra­tu­ry - ale i za­chmu­rze­nia - ma na­stą­pić w nie­dzie­lę. W przy­szłym ty­go­dniu w pół­noc­no-wschod­niej Pol­sce bę­dzie już dużo cie­plej, ale bez od­wil­ży.

Apel straży miejskiej

To naj­zim­niej­szy z do­tych­cza­so­wych po­ran­ków w bie­żą­cym roku. Rów­nież w ciągu dnia w więk­szej czę­ści kraju tem­pe­ra­tu­ry nie prze­kro­czą minus dzie­się­ciu stop­ni Cel­sju­sza. To ozna­cza przede wszyst­kim śmier­tel­ne za­gro­że­nie dla bez­dom­nych. Dla­te­go ko­men­dant stra­ży miej­skiej w Sie­dl­cach Sła­wo­mir Ga­ruc­ki ape­lu­je, by nie prze­cho­dzić obo­jęt­nie obok żad­nej ta­kiej osoby.

- Przyj­mu­je­my wszyst­kie zgło­sze­nia od miesz­kań­ców - za­pew­nia. Do­da­je, że straż­ni­cy sami także do­cie­ra­ją do miejsc, gdzie za­zwy­czaj prze­by­wa­ją osoby bez­dom­ne.

Noc­le­gow­nie się za­peł­nia­ją, ale za­pew­nia­ją też, że w naj­więk­sze mrozy nie od­mó­wią po­mo­cy ni­ko­mu po­trze­bu­ją­ce­mu. Na Ma­zow­szu dzia­ła także bez­płat­na in­fo­li­nia Cen­trum Za­rzą­dza­nia Kry­zy­so­we­go Wo­je­wo­dy. Pod nu­me­rem 987 można zgła­szać wszyst­kie przy­pad­ki na­po­tka­nia bez­dom­nych.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 15:19, 05 Lis 2014
Gość

 

Ciekawe jaka zima będzie w tym sezonie, bo jak na razie jest ciepło.
Mroźny poranek w całej Polsce. W Białowieży padł rekord
Forum www.mazepa.fora.pl Strona Główna -> Bieżące wydarzenia
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin