Nauka, kultura i rozrywka

Forum www.mazepa.fora.pl Strona Główna -> Wiadomości Sportowe -> Bundesliga: gole Smolarka i Wichrniarka
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Skąd: Gdańsk Wrzeszcz

Piłkarze Arminii Bielefeld pokonali na wyjeździe Bayer Leverkusen 2:1 w 32. kolejce niemieckiej Bundesligi. Jedną z bramek dla gości zdobył polski napastnik, Artur Wichrniarek.

Polski napastnik zdobył pierwszego gola w dzisiejszym spotkaniu. W 19. minucie popularny Wichniar pokonał golkipera gospodarzy, Rene Adlera.

Goście długo nie cieszyli się z prowadzenia. Bramkę wyrównującą w 30. minucie zdobył Barbarez. Przy tej akcji Bośniakowi asystował Linksschuss.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem do bramki gospodarzy piłkę skierował pomocnik zespołu z Bielefeldu, Jonas Kamper.

Dzięki temu zwycięstwu Arminia oddaliła się od strefy spadkowej. Podopieczni Ernsta Middendorpa zrównali się punktami z 12. w tabeli Hamburgerem SV.

Dzisiejsza bramka zdobyta przez Artura Wichniarka była dziewiątym trafieniem w obecnym sezonie.

Wczoraj Euzebiusz Smolarek zdobył bramkę w wygranym przez Borussię Dortmund 2:0 meczu z VfL Wolfsburg. Polski zawodnik strzelił gola w 12. minucie meczu. Drugiego gola dla Borussii zdobył Nelson Haedo-Valdez.

Smolarek wykorzystał już pierwszą dobrą okazję dla swojego zespołu. Kontratak Borussi wyprowadził Tinga, podał polskiemu napastnikowi, a ten pokonał golkipera Wolfsburga Simona Jentzscha. Smolarek rozegrał pełne 90. minut. Zdobyta bramka była dla niego siódmą w obecnych rozgrywkach.

Jacek Krzynówek grający w barwach VfL opuścił boisko w 72. minucie, gdy jego zespół wciąz przegrywał 0:1. W doliczonym czasie gry "Wilki" dobił Haedo-Valdez. Dla byłego piłkarza Werderu Brema to dopiero pierwszy gol w Budeslidze w tym sezonie.

Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Dortmundu oddalili się od strefy spadkowej. Piłkarze Wolfsburga zajmują 15. pozycję w tabeli.

PostWysłany: Pon 17:30, 14 Maj 2007