Forum www.mazepa.fora.pl Strona Główna -> Wiadomości Sportowe -> Ligue 1: Jeleń przełamał strzelecką niemoc
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Ligue 1: Jeleń przełamał strzelecką niemoc
Mistrz

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 1910

Skąd: Gdańsk Wrzeszcz

Ireneusz Jeleń zapewnił trzy punkty swojemu zespołowi AJ Auxerre w spotkaniu 35. kolejki francuskiej Ligue 1. Polski napastnik zdobył jedyną bramkę w meczu z drużyną Troyes.

Jeleń zwłaszcza w drugiej połowie meczu był bardzo aktywny i często zagrażał bramce Troyes. Jego zespół bardzo długo jednak nie potrafił zdobyć gola. Dopiero na 9 minut przed końcem Jeleniowi udała się ta sztuka. Po dośrodkowaniu Jean-Sebastiena Jauresa z lewego skrzydła zupełnie pozbawiony krycia napastnik Auxerre strzałem głową w okienko pokonał bramkarza Troyes Ronana Le Croma.
Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Dzięki bramce Jelenia Auxerre odniosło jedenaste zwycięstwo w sezonie. To ósme trafienie polskiego napastnika w tym sezonie.

Paris Saint Germain zremisowało z Olympique Lyon 1:1. Piłkarze Gerarda Houlliera zagrali na Parc des Princes wyłącznie o prestiż, ponieważ kolejkę wcześniej zapewnili sobie tytuł mistrza Francji.

W zupełnie innej sytuacji jest PSG. Na cztery kolejki przed końcem sezonu zaledwie sześć punktów dzieliło stołeczną drużynę od strefy spadkowej. Niewiele brakowało, a po sobotnim spotkaniu przewaga ta mogła wzrosnąc do 9 punktów. Paryżanie przez długi czas prowadzili po bramce Edouarda Cisse. W samej końcówce jednak wyrównał niezawodny Brazylijczyk Juninho.

Na drugie miejsce w tabeli powróciło RC Lens. Dzięki bramkom Seydou Keity i Daniela Cousina w ostatnich sześciu minutach meczu "Złocisto-krwiści" pokonali Tolouse. Wobec remisu Girondins Bordeaux z Rennes Lens powróciło na pozycję wicelidera.

PostWysłany: Nie 17:01, 06 Maj 2007