Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Mistrz

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 1910

Skąd: Gdańsk Wrzeszcz

Piąty mecz półfinałowy: Prokom Trefl Sopot - Anwil Włocławek 71:57 (20:13, 18:16, 21:14, 12:14). Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 3-2 dla Prokomu Trefla.

Prokom Trefl Sopot: Huseyin Besok 19, Christian Dalmau 12, Adam Wójcik 9, Jeff Nordgaard 9, Donatas Slanina 8, Tomas Pacesas 4, Jasmin Hukic 3, Tomas Masiulis 3, Filip Dylewicz 3, Michael Andersen 1.

Anwil Włocławek: Otis Hill 16, Goran Jagodnik 14, Zbigniew Białek 13, Andrzej Pluta 6, Gatis Jahovics 5, Seid Hajric 2, Nikola Otasevic 1, Chris Thomas 0, Dusan Bocevski 0.

W piątym meczu półfinałowym obrońcy tytułu nie dali żadnych szans ekipie z Włocławka. Kluczem do zwycięstwa sopocian była bardzo dobra gra w obronie, a także świetna dyspozycja Besoka, który zaliczył "double-double": 19 pkt, 11 zbiórek, cztery bloki.

Zespół Anwilu nie mógł znaleźć sposobu na dokładną obronę mistrzów Polski i ich szybkie ataki, nieskuteczne okazywały się rozmaite warianty gry. Miał również spore kłopoty ze skutecznością, w całym meczu trafił zaledwie 13 na 45 rzutów z gry, przy czym ani razu, na 13 prób, włocławianie nie trafili za 3 punkty.

Jedynie początek niedzielnego meczu był w miarę wyrównany, później z upływem minut coraz większą przewagę uzyskiwali mistrzowie Polski. Na początku drugiej kwarty Prokom prowadził już 10 punktami (23:13 i 25:15), chwila dekoncentracji sprawiła, że Anwil odrobił część strat (26:22) po trafieniu Białka w 13. minucie.

Podopieczni Alesza Pipana nie byli jednak w stanie kontynuować dalszej pogoni za ekipą gospodarzy, właśnie ze względu na słabą skuteczność. Walkę z Prokomem próbowali nawiązywać Jagodnik, Hill i Białek, jednak nie znajdowali odpowiedniego wsparcia wśród kolegów z drużyny.

Anwil jeszcze raz odrobił kilka punktów w połowie trzeciej kwarty, wówczas jednak trzy z rzędu trafione "trójki" Prokomu w praktyce przesądziły o losach piątego meczu półfinałowego.

PostWysłany: Pon 17:34, 14 Maj 2007